Trenerė ir sporto prekių ženklo „4F“ atstovė Kamilė Šulcaitė išskiria penkis labiausiai paplitusius mitus apie sveiką gyvenimo būdą ir treniruotes.

1 mitas. Po treniruotės saldūs patiekalai kategoriškai draudžiami. Po treniruotės nereikia nei badauti, nei sukirsti didžiulį karbonadą, nes jis virs riebalais. Nedidelis saldumynas naudos, žinoma, nesuteiks, bet atkurs išeikvotą energiją. Jokiu būdu tai neturėtų būti visas tortas, tačiau saldainis, stiklinė saldžių sulčių, varškės sūrelis, bananas ar kitas saldumynas tikrai nepakenks.

2 mitas. Kuo daugiau vandens per treniruotę išgersiu, tuo geriau! Per treniruotę kas 15 minučių reikia išgerti šiek tiek vandens. Per didelis kiekis apsunkins treniruotę, nes pilnu skrandžiu bėgti, šokinėti ir daryti atsispaudimus bus sunkiau. Pavyzdžiui, anksčiau ledo ritulininkams iš viso nerekomendavo gerti per žaidimą.

Vanduo
Foto: Shutterstock

3 mitas. Kuo daugiau prakaituoju, tuo labiau lieknėju. Prakaitavimas ir lieknėjimas nesusiję dalykai. Išskirdamas prakaitą organizmas reguliuoja kūno temperatūrą, neleidžia jam perkaisti. Šis procesas paspartėja per karščius. Pavyzdžiui, per vakar vykusias „4F“ palaikomąsias „Salsation“ ir zumbos treniruotes teko rimtai paprakaituoti. Tačiau tai nereiškia, kad treniruotės dalyviai stipriai sulieknėjo. Naujokai be reikalo viliasi, kad smarkiai prakaituodami jie akyse lieknėja, tiesiog iš organizmo pasišalina vanduo. Taigi neverta treniruotis šiltai apsirengus ar pagal naują keistą madą apsivyniojus plėvele ir taip kurti pirties efekto. Taip tik pakenksi širdžiai, o ne atsikratysi riebalų.

4 mitas. Padėjo pažįstamiems, padės ir man. Kaip ir mitybos, medicinos, šukuosenų ir kitais klausimais, taip ir sporte viskas yra individualu. Treniruočių programą verta sudaryti remiantis norimais pasiekti tikslais, negalima vadovautis internete rastu planu. Kad nepakenktumėte sveikatai, jį būtina suderinti su treneriu, kad žinotumėte, jog esate tam tikros fizinės formos, galite pasiekti norimo rezultato taisyklingai darydami atrinktus pratimus. Kitaip ne tik nepasieksite norimo rezultato, bet ir galite patirti traumą.

5 mitas. Jei jau sportuoju, galiu valgyti ko noriu. Iš tiesų formuojant ir palaikant idealias formas mityba užtikrina 80 proc. sėkmės, o sportas – 20 proc. Laikantis sveikos mitybos principų (bet ne dietų), rezultatą galima pasiekti daug greičiau, nes organizmas aprūpinamas visomis reikalingomis medžiagomis, kad gerai funkcionuotų.